Sivas Sohbet

Sivas Sohbet

Seviyeli ve ciddi bir mekanda sizler de muhabbet keyfini bizimle yasayin.
Sivas sohbet ve arkadaslik siteleri olarak sizlere 7/24 üyeliksiz ve ücretsiz bir sekil de hizmet vermekteyiz. Sitemiz içerisinde sizler de keyif dolu vakitler gecirebilirsiniz. Sivas sohbet odaları , genellikle Sivaslıların üye oldukları bir sitedir.sivasin en güzel nadide insanları Yoncam.Net ‘de toplanıor burada ınsanlar sohbet edior, sivaslı arkadaşlarınızla tanışabilirsiniz. Arkadaşlar Türkiye’nin en güzel illerinden olan sivas ‘ımızın birde sohbet sitesi var.
Sivas sohbet odaları sayesinde kurulan arkadaşlıklar, zaman içerisinde dostluğa da dönüşebilir.
Sivas’ta yaşayan kişiler aynı şehirde yaşamanın avantajı sayesinde bir araya gelmiş olurlar. Bu sitede konuşup tanışan insanlar eğer kafa yapıları da uyuyorsa kolay bir şekilde bir yerde buluşup yüz yüze tanışma fırsatı ede etmiş olurlar.Sivas Sohbet odasında dilediğiniz saatlerde binlerce kişi arasında ister genel ister özel Sohbet edebilirsiniz.Sınırsız ve bol bayan erkekli Sohbet lere bekleriz.. Sivaslılara bol Sohbet imkanı saglamaktadır..

Eski adı (Latince: Sebastia, Yunanca: Σεβάστεια) Sebastea, Sebasteia veya Samassia olan Sivas, Anadolu’nun en eski ve yerleşim merkezlerinden biridir. Kazı ve araştırmalarda ele geçen buluntular, yörede ilk yerleşimin Neolitik Çağ’a (MÖ 8000-5500) uzandığını göstermektedir.
Kent M.Ö. 2000’lerde değişik yerleşmelere sahne olmuştur.
Coğrafya olarak İç Anadolu’da bulunmasına rağmen Şebinkarahisar’ın 1933 yılına kadar kazaları olan Suşehri, Akıncılar, Gölova ve Koyulhisar ilçeleri Doğu Karadeniz Bölgesi ve kültür alanında yer almaktadır.
Sivas’ın ilçelerini Karadeniz’deki Suşehri ovasına Geminbeli geçidi bağlar.
Divriği ve Gürün ilçeleri de Doğu Anadolu Bölgesinde yer alırken, Doğanşar ile Zara’nın kuzeyi de Karadeniz Bölgesinde yer alır.
Sivas topraklarında İç Anadolu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinin kültürleri de yer alır. Sivas merkez ve çevre ilçelerinde gırnata, zurna ve Sivasa özgü halk oyunları oynanırken, Karadeniz’deki ilçelerinde kemençe ve zurna ile horonlar oynanır. Divriği ve Gürün bölgesi Doğu Anadolu kültüründe yer alır.
İç Anadolu bölgesindeki ilçeleri ise kültür olarak Sivas merkez bölgesinin kültür ve şivesine sahipken, Karadeniz’de kalan ilçeler büyük ölçüde Giresun ve Ordu ile aynı şiveyi kullanırlar.
Kuzeyinde Ordu, kuzeybatısında Tokat doğusunda Erzincan, kuzeydoğusunda Giresun, batısında Yozgat, güneybatısında Kayseri, güneyinde Malatya ve Kahramanmaraş ile çevrilidir.
Sivas, İç Anadolu’nun en eski ve önemli kentlerinden biridir. İç Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinde ilçeleri ve kültür zenginliği, iklim farklılığı bulunan ve sahip olduğu değerleri ile önemli bir coğrafi konuma sahiptir.

Etiketler: , , ,