Aşkı Sevgi Bitiren Beş Cümle

Aşkı Sevgi Bitiren Beş Cümle

Aşkı Sevgi Bitiren Beş Cümle

Aşkı Sevgi Bitiren Beş Cümle

Her şeyi senin için yaptım. İlişkide her iki tarafında bazı durumlarda fedakarlık yapması gerekir elbette ama yaptığınız fedakarlıkları karşı tarafın yüzüne vuracaksanız ya hiç yapmayın ya da bunu bir koz olarak kullanmayın. Karşı tarafın yaptığınız fedakarlıklar sonucunda ezilmesi ilişkideki konumuzu güçlendirmeyeceği gibi aksine ilişkinizi temelinden sarsabilir.
Çok yorgunum. Karşınızda size sürekli değişik fikirlerle gelen enerjik bir sevgiliniz varsa sizden hep “yorgumun” cümlesini duyması zaman içerisinde onun bu yöndeki motivasyonunu kıracaktır. Bunun sonucunda ilişkinizin monotonluk pençesine takılması an meselesi olabilir.
Beni hiç anlamıyorsun. Böyle kesin bir yargı kullanmak yerine karşınızdakini “sen benim yerimde olsan nasıl hissederdin?” gibi daha naïf cümlelerle empati yapmaya teşvik etmek daha çözüm odaklı konuşmalar yapmanızı sağlayabilir.
Herkes yaşadığı aşk uzun ömürlü olsun ister ama bazen ilişkide öyle cümleler kullanırız ki aşkın bitimine doğru hızlı adımlarla koşmaya başlarız. Buyurun, çoğumuzun farkında olmadan veya kimi zaman karşı tarafı bilinçli acıtmak için, ilişkide kullandığı beş aşk katili cümle!
Belki de ayrılsak daha iyi olur. Böyle bir cümleyi gerçekten ayırlmayı düşünmediğiniz sürece blöf olsun diye asla kullanmayın. Ayrılık fikrini tehdit olarak ilişkinizin içerisine soktuğunuz noktada bunun gerisi gelecektir.
Böyle olacağını biliyordum. Onunla beraber olduğunuza pişman olduğunuzu beyan eden bu cümle karşı taraf için tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Ve ilişkideki sorunları düzeltme yolundaki motivasyonunu kıracaktır.

Etiketler: ,