Afyon Sohbet

Afyonkarahisar Sohbet

Bu sayede hem kendilerini tanıtmaktadırlar hem de bir anlamda kendilerini daha iyi tanımış olmaktadırlar. Bunun yanı sıra pek çok çevre edinmiş olunmaktadır.
Tamamen ücretsiz olan Afyon bedava sohbet ortamı ile keyifli saatler geçireceksiniz. Yeni arkadaşlıklar kurabilecek ve çok iyi, samimi ortam sağlarsınız.
Bunun yanı sıra pek çok çevre edinmiş olunmaktadır. sohbet sitelerinin açılması sayesinde insanlar diğer kişilerle iletişime geçmektedir. Bu sayede hem kendilerini tanıtmaktadırlar hem de bir anlamda kendilerini daha iyi tanımış olmaktadırlar. İnternetin ortaya çıkması ile sohbet sitelerinin açılması sayesinde insanlar diğer kişilerle iletişime geçmektedir. Arkadaşlık ve muhabbet ortamları her zaman yanı başınızda olamaz. Arkadaşlık ve yeni dostluklar kazanabilme yollarını ararız. Bu yollardan birisini işte bizler size Afyonlu hemşehrilerimize de sunmuş bulunuyoruz. Afyon sohbet ortamı ile arkadaşlıklar kazanacaksınız.
Burada olmak, burada Sohbet yapmak hayalinizde tatilde olmak kadar güzeldir. Bu Sohbet Platformunda Afyon`lular ve çevre illerden olan insanlar, arakadaşlarınız, Sevdiğiniz arkadaşınız ile Günün her anında buluşa bileceginiz Sohbet edebileceginiz bir mekandır
Yerleşimin eski adı Karahisâr-ı Sâhib’ dir. Karahisar ismi, şehrin ortasında yükselen koyu renkli volkanik kayaların renginden ve üstünde bulunan hisardan gelir. Sâhib adı ise, Anadolu Selçukluları’nın son devirlerinde yaşayan ve Moğol istilası sırasında buraya gelen Sahip Ata Fahrettin Ali’nin unvanından gelmektedir. Günümüzde kullanılan Afyon adı da bölgede eskiden beri büyük alanda yapılan haşhaş ekimine dayanmaktadır.
Kentin tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanmaktadır. M.Ö. 2000 ilk dönemlerinde Hattiler’ in egemenliğinde bulunan yerleşim, M.Ö. 2. bin yılın ortalarında Hititler’ in denetimine geçmiştir.
Hitit devleti yıkılınca M.Ö. 1000 yılı dolaylarında yerleşim Frigler’ in egemenliği altına girdi.
Frigler döneminde kale içine “Akronium” ismi verilmiş daha sonra bu isim şehir içinde kullanılmaya başlanmıştır.
M.Ö. 6. yüzyılın sonlarına doğru Frigler’in egemenliği bitmiş ve yerleşim Pers hakimiyetine geçmiştir.
Pers egemenliği, M.Ö. 333 yılında Makedon Kralı III. Aleksandros’la yapılan İssos Savaşı’nda alınan yenilgiyle son bulmuştur. M.Ö. 30 yıllarından itibaren yerleşiminde içinde olduğu bölge Roma İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. Romalılar döneminde yerleşim “Akroenos” adını almıştır. Roma İmparatorluğu’ nun M.S. 395 yılında bölünmesiyle yerleşim Bizans İmparatorluğu topraklarında kalmış ve yerleşime “Akronion” ismi verilmiştir
Afyon, aynı isimli ilin merkezidir. Mermercilik ve gıda sektöründe Türkiye içinde ve dışında isim yapmıştır. 2005 yılında eski ismi Afyon olan şehrin ismi Afyonkarahisar olarak değiştirilmiştir.

Etiketler: , , , , , , ,